آیا دامنه های IO تحریم شدند

آیا دامنه های IO تحریم شدند

آیا دامنه های IO تحریم شدند یا میتوان آنرا تهیه و استفاده کرد.در این مقاله به راهکار هایی جهت ثبت این نوع دامنه ها میپردازیم.

معرفی دامنه io

دامنه io امروزه یکی از جدیدترین دامنه‌هایی است که برای راه‌اندازی کسب و کارها به کار می‌رود. شاید این موضوع برای شما عجیب باشد اما باید بدانید که دامنه io از سال ۱۹۹۷ وجود داشت و به عنوان ccTLD برای منطقه اقیانوس هند و بریتانیا محسوب می شد.

در واقع با استفاده از این دامنه شما می‌توانید به راحتی نام‌هایی کوتاه و به یادماندنی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید چرا که دامنه io گزینه‌های زیادی را در دسترس شما قرار می‌دهد.

بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که از انتخاب نام‌های بلند برای وب سایت خود خسته شده اید می‌توانید از این دامنه استفاده کنید تا بتوانید نام‌های کوتا‌ه‌تری را برای دامنه خود انتخاب کنید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت دامنه io راه حلی فوق العاده برای بدست آوردن یک دامنه عالی با قیمتی بی نظیر است که البته مزایای دیگری را نیز دارا می‌باشد.

اخیراً رجیسترار های مختلف بدون اطلاع رسانی از تحریم و یا مسدود سازی دامنه ها با پسوند io ، در اقدامی جالب تمامی دامنه های رجیسترار های مختلف از جمله هگزونت ، گوددی ، ۱۰۱ دامین و … دامنه هایی که ثبت کننده های آنها در ایران می باشد را تحریم کرده اند و به نوعی دامنه ها را مسدود کرده و فقط در قبال اثبات کردن صاحب دامنه غیر ایرانی ، اقدام به باز کردن مجدد دامنه میکنند . بنابر این شما نیز اگر صاحب دامنه با پسوند io  می باشید سریعاً نسبت به ارسال مدارک نظیر کارت ملی شناسایی معتبر غیر از ایران و کشور هایی که توسط آمریکا تحریم شده اند اقدام کنید، در صورت ارسال مدارک معتبر دیگری نظیر قبض برق و آب و یا گاز از کشور های دیگر نیز امکان مجدد باز گشایی دامنه ها فراهم است ، در نظر داشته باشید که فقط یک بار میتوانید برای هر دامنه مدارک ارسال کنید پس از ارسال مدارک جعلی خود داری کنید . (تعداد زیادی از کاربران با ارسال مدارک جعلی دامنه های آنها برای همیشه مسدود شد )

طبق گزارشاتی که اخیرا از سمت کاربران ارائه شده است، امکان اعمال هیچ تغییری از جمله تعریف نیم سرور اختصاصی، هدایت دامنه به سمت میزبان و … بر روی دامنه هایی با پسوند های زیر وجود ندارد و گاها تغییرات شناسایی نمی شود.

io .pro .info. و .bio.

طبق بررسی هایی که در این خصوص انجام شده اخیرا از سمت یکی از شرکت های ثبت کننده پسوند های بین المللی با نام afilias.info، دامنه هایی با پسوند pro , .info. و .bio و .io برای ثبت کننده های داخل ایران تحریم و از دسترس خارج شده است و برای رفع این مورد نیاز است اطلاعات whois مالک از سمت مرکز ثبت به اطلاعات خارج از ایران تغییر کند و یا مدارکی که مربوط به آن آدرس باشد را برای مرکز ارسال کنیم تا خروج از تحریم و فعال شدن دامنه از سمت مرکز بررسی شود.

در حال حاضر این شرایط تنها برای پسوند هایی که اعلام شد وجود دارد اما ممکن است این مورد برای سایر پسوند ها نیز ایجاد شود لذا پیشنهاد می شود در صورتی که دامنه بین المللی دارید اطلاعات ثبت کننده آن را تغییر دهید تا در صورت تحریم شدن آن پسوند، مشکلی برای دامنه شما ایجاد نشود و سایت ها از دسترس خارج نگردند.

با وجود شرایطی که وجود دارد، همچنان امکان ثبت این دامنه ها موجود است اما در صورتی که اطلاعات مالک ایران یاشد، پس از ثبت ممکن است اتصال آن به میزبان انجام نشود لذا ترجیحا پیش از ثبت از تغییر اطلاعات خود در ناحیه کاربری اطمینان حاصل نمایید.

دامنه های io

در صورتی که از غیر از شرکت ارومیا سرور دامنه io تهیه کرده اید از ثبت کننده درخواست کنید که مدارک شما را برای رجیسترار ارسال کنند.

۴.۸/۵ - (۱۱ امتیاز)

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.